Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Hoffenheim v poslední minutě zachránil remízu s Lipskem a drží naději na poháry

Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem a střídajícím Davidem Juráskem remizoval v předehrávce 32. kola bundesligy díky gólu v poslední minutě základní hrací doby 1:1 s čtvrtým Lipskem. V neúplné tabulce se posunul na sedmou pozici, která znamená alespoň účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, osmifinalisté Ligy mistrů zůstali o bod za Stuttgartem.

Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu v akci
zdroj: ČTK / imago sportfotodienst autor: Wolfgang Frank

Lipsko dlouho směřovalo k pátému vítězství za sebou po gólu Benjamina Šeška. Slovinský útočník skóroval i při všech čtyřech předchozích výhrách a s 12 góly v sezoně se dostal přesně na polovinu úspěchů nejlepšího týmového střelce Loise Opendy.

Jenže pět minut po Juráskově příchodu na hřiště byl v 72. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Xavi Simons a domácí přesilovku využili. Chorvat Andrej Kramarič v 90. minutě podobně jako Šeško hlavou vyrovnal.

Lipsko poprvé po čtyřech zápasech na hřištích soupeřů ztratilo body. Hoffenheim na poslední chvíli alespoň částečně napravil předchozí porážku na hřišti sestupem ohrožené Bochumi.