Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín EURO 2024

Godon v závěru první etapy Romandie porazil i týmového kolegu a vede pořadí

V chladném nevlídném počasí pokračoval závod Kolem Romandie. Úvodní etapu, které předcházel tříkilometrový úterní prolog, vyhrál v chaotickém sprintu Francouz Dorian Godon před svým týmovým kolegou Andreou Vendramem. Vítězný závodník týmu Decathlon-Ag2r je i novým průběžným lídrem švýcarského závodu.

Dorian Godon a Andrea Vendrame
zdroj: ČTK / Profimedia

Josef Černý po čtrnáctém místě v úterním prologu ztratil téměř jedenáct minut na čelo a obsadil 121. místo. Pavel Bittner byl v poslední skupině se ztrátou dalších zhruba dvou minut.

V pořadí 77. ročník významného závodu skončí v neděli.

Cyklistický závod Kolem Romandie (WorldTour) – 1. etapa (165,7 km):

1. Godon (Fr./Decathlon AG2R La Mondiale) 3:49:58, 2. Vendrame (It./Decathlon AG2R La Mondiale), 3. Vermeersch (Belg./Alpecin-Deceuninck), 4. Menten (Belg./Lotto Dstny), 5. Asgreen (Dán./Soudal Quick-Step), 6. Govekar (Slovin./Bahrain Victorious) všichni stejný čas, ...121. Černý (ČR/Soudal Quick-Step) -10:43, 153. Bittner (ČR/dsm-firmenich PostNL) -17:11.

Průběžné pořadí: 1. Godon 3:52:46, 2. Vermeersch -6, 3. Alaphilippe (Fr./Soudal Quick-Step) -9, 4. Van Dijke (Niz./Visma-Lease a Bike) -10, 5. Aranburu (Šp./Movistar), 6. Aebi (Švýc./Swiss Cycling) oba -11, ...98. Černý -10:55, 145. Bittner -17:24.